ANASAYFA | ÖN BİLGİLENME FORMU | BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ | HASTA HİKAYELERİ | BİZE ULAŞIN
Üye girişi yapmak için lütfen tıklayınız.
Üye olmak için lütfen tıklayınız.

Paylaş - Yazdır

LASERÖTESİ TEDAVİ

"Yenilikçi, Güvenli ve Kalıcı..."
      Dışkılama ve dışkılama bağımlı makat sorunları yaşayan birçok hastanın; mevcut basur tedavileriyle arzuladığı tedavi beklentisine ulaşması mümkün değildir. O yüzden YENİLİKÇİ bir yaklaşımla daha GÜVENLİ ve KALICI tedavilere ihtiyaç vardır. AnalCerrahi olarak bu süreçte tercihimiz; “LaserÖtesi” adını verdiğimiz tedavi modelidir.

LaserÖtesi
her derde deva olarak görülen "laser" den bile öte, üstün olduğunu vurgulamak için verilen bir isimdir. Yoksa
  gerçek laser teknolojisi ile uzaktan ya da yakından alakası yoktur.

      LaserÖtesi Tedavi; Arzulanan tedavi beklentilerini sağlamak için gerektiği ölçüde çeşitli ameliyatları da içeren yeni ve farklı bir tedavi veya ameliyat şekli değildir. Ezber bozan "yenilikçi" tarafı; hem teşhis hem de tedavi aşamalarını içeren farklı bir anlayışa sahip olmasıdır.

      Makatı, normal dışkılama işlevindeki “son dişli çark” olarak görür. Dolayısıyla da dışkılama ve dışkılama bağımlı yaşanan makat sorunlarını, bu işlevsel bütünsellikte ele alır ve çözümlemeye çalışır. Çünkü Basur, çatlak gibi makat hastalıkları tek başına olmaz. Çoğunlukla Anismus, Rektal İnternal Prolapsus, Rektosel, Rektal Hiposensitivite, Perineal Descent gibi dışkılama güçlüğüne yol açan bu hastalıklardan bir veya birden fazlasıyla birlikte olur.

      O yüzden Basur ve/veya çatlak teşhisi alan hastaların da Defekografi, Anal Manometri, 3D Endoanal Ultrason gibi tetkiklerle incelenmesi önerilir. Ancak bu sayede doğru ve eksiksiz teşhise ulaşılabilir.

      Çözüm aşamasında ise öncelikle dışkılama güçlüğüne odaklanır ve dışkı çıkışının rahatlaması sağlanır. Ama bu süreçte, makattaki basur ve çatlak da ihmal edilmez.  Hem teşhiste hem de tedavide sağlanan bu yenilikçi yaklaşım sayesinde “Tekrarladı” diyen veya “Kabız olmamaya(ıkınmamaya) çalışın, kabız olursanız (ıkınırsanız) tekrarlar” denilen hastaların önüne geçilir.

      LaserÖtesi Tedavi; Arzulanan tedavi beklentileri adına “Güvenli” yaklaşımı ifade eder. Makat sorunları yaşayan hastalara “güven” denildiğinde akla ilk olarak abdest tutma işlevi gelir. O yüzden bu yaklaşımın “Primum Non Nocere!..(Önce, zarar verme!..)” misali, vazgeçilmez bir diğer unsuru da abdest tutma işlevinin korunmasıdır. Hatta bu amaçla Defekografi, Anal Manometri, 3D Endoanal Ultrason gibi tetkiklerden de faydalanılır.

      LaserÖtesi Tedavi; Arzulanan tedavi beklentilerini sağlamak için “Kalıcı (Etkin)” bir yaklaşımı ifade eder. Hastalar her ne kadar ağrı ve iş gücü kaybı gibi endişelere sahip olsalar da uygulanacak tedavinin kalıcı (etkin) olmasını arzular. Yani bir kere de bitmesini ister ve “Tekrarlar mı?” endişesi yaşamak istemez.

      Mademki kalıcı(etkin) bir tedavi arzulanıyor? O halde tekrarlayıcı uygulama gerektiren medikal ve cerrahi dışı tedavilerden uzaklaşmak, ağrı ve iş gücü kaybı riskini göze alıp cerrahi tedavilere yönelmek gerekir. Ama “doğru ve eksiksiz teşhis” çatısı altında dışkılama güçlüğünü azaltan ve dışkı çıkışını rahatlatan, aynı zamanda Basur memelerini de traşlayarak kesen farklı bir cerrahi (ameliyatlar) uygulanması gerekir. Hatta Kullanıcı Eğitimiyle de desteklendiği takdirde uygulanan ameliyat(lar)ın etkinliği daha da artırılır. Daha ne olsun…

      Hatta tedavi sonrası süreçte kabız olmayı hedefler tarzda ve her şeyi yiyecek şekilde bol beslenme önerilir. Ama kabızlık (peklik) yaşanmaz... Bilmem anlatabildim mi?.

LaserÖtesi TEDAVİ modeli uygulanmış bir hastamızda...
Tedavi Öncesi ve Sonrasına ait makat (Normal ve Ikınma hali) görüntüleri,

 
1.Tedavi Öncesi
(Normal Hali)
 
4.Tedaviden 1 hafta sonra (Normal Hali)
6.Tedaviden 2 ay sonra (Normal Hali)
2.Tedavi Öncesi
(Ikınma Hali)
3.Tedavi Öncesi_HEMEN (Zorlanma Hali)
5.Tedaviden 1 hafta sonra (Ikınma Hali)
7.Tedaviden 2 ay sonra (Ikınma Hali)

Kıymetini Bilenlere...

Yenilikçi, Güvenli ve Kalıcı yaklaşımla LaserÖtesi Tedavi ...

      Erken aşama hemoroidlerde daha az ağrılı olmak üzere erken veya gecikmiş tüm evre hemoroidlerde uygulanabilir. LaserÖtesi Tedavi sonrasına ait detayları Önerilerimiz sayfasında bulabilirsiniz…

ANALCERRAHİ olarak, tamamen bize ait hem teşhis hem de tedavi yaklaşımıdır.
Başka yerlerde aramayınız...

      Laserötesi tedavi modeli hakkında daha detaylı teknik bilgilendirme; muayene ve inceleme sonrası yapılan birebir görüşme sırasında verilir.

Güncelleme: Aralık 2016
« « Basur Tekrarlar mı? LaserÖtesi Tedavi'de Detay ve Öneriler » »

 
Opr.Dr. Levent TEZCAN
Genel Cerrahi Uzmanı
  
Kükürtlü Mah. Oulu Cad. Oylum Gökberk Sitesi F-Blok D:1
Osmangazi/BURSA
  
Muayenehane TEL :  + 90 224 235 10 50
GSM :  + 90 532 485 18 00
E-MAİL :  basurum@gmail.com
   basurum@hotmail.com

 
Web Stats

basurum.com ® 2006-2009
Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.
Bu bilgilere dayanarak profesyonel tıbbi danışmanlık hizmeti almayı ihmal etmeyiniz ve geciktirmeyiniz.